Доленько моя, озвися…

2019-12-13

/Files/images/2019_rk/Fotoram.io.jpg

13 грудня − день Андрія Первозваного, а за народним повір’ям − ніч-чарівниця, одна з найбільш містичних у році. Ніч, коли відкриваються таємниці минулого й майбутнього, ніч для ворожби.

На святкові ворожіння «Дівка не без щастя, козак не без долі» зібралися лише дівчатка у бібліотеці-філії №19 у святкових вишиванках. Традиційні та жартівливі способи дізнатися свою долю і не тільки приготували для них бібліотекарі.

«Суджений, ряджений до мене прийди…»,− промовляли дівчатка, повторюючи магічний ритуал, закликаючи свою половинку. Дуже хотіли дізнатися професії майбутніх хлопців та різними магічними способами намагалися зазирнути у їхні думки − гадали по квадрату, на ножі, філіжанках, речах, книзі.

У повній тиші та при свічках пройшло давнє циганське пророцтво на картах. Усіх цікавив майбутній рік, зміни, зустрічі і звичайно ж….

Святкові фанти-побажання, які розвеселили та подарували надії усім дівчаткам, завершили посиденьки.