Спростовуємо фейки разом

2022-04-07

/Files/images/nova/IMG_20220406_151127.jpg

Фейкова інформація про перебіг військової агресії росії проти України заполонила віртуальний простір. Неправдиві новини ширяться та розповсюджуються різноманітними каналами. Розпізнавати вигадану інформацію та опанувати навички елементарної медійної грамотності вчилися користувачі філії №19 під час медіауроку «Як відрізнити фейк». Читачі дізналися про види фейків та канали їх розповсюдження, вчилися перевіряти та спростовувати брехню. Після перегляду відеофільмів «5 кроків. Як розпізнати фейк, або Інформаційна гігієна», «Як розпізнати російський фейк» читачі тепер знають, як захистити себе та близьких від інформаційної атаки країни-агресорки. Найбільшої уваги бібліотекарі приділили спілкуванню в популярних месенджерах та обговорили їх безпеку й приватність. Акцентували, що watsup i messenger – хоч і не конфіденційні, зате безпечні для нас, тому що належать американцям, а додатки viber i telegram незахищені та не є безпечними. Для обміну повідомленнями бібліотекарі радять користуватися сервісом Threema.

Працівники закликають довіряти винятково офіційним джерелам і не потрапляти на інформаційний гачок окупантів.