Мак – символ пам’яті

2019-05-07

/Files/images/2019_rk/IMG_20190507_145443.jpg

До Дня пам’яті та примирення у бібліотеці-філії для дітей №19 відбувся майстер-клас по створенню маків. Саме ця червона квітка – є символом пам’яті у світі, а в Україні на державному рівні з 2014 року використовується для заходів 8-9 травня.

Його появу пов'язують із віршами двох людей: канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «В полях фламандських квітне мак…». Друга – 1918 року написала вірша «Ми збережемо віру», в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл у листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто.

Бібліотекарі разом із читачами створювали квіти зі стрічок, які діти завтра зможуть прикріпити до свого одягу, на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні.