Талісман на удачу власноруч

2016-10-22

/Files/images/2016_rk/колаж0000.png

Обереги або берегині – це давні добрі символи. З їхньою допомогою народ зберігає свою родовідну пам’ять, історію, культуру. Наші давні предки поклонялися природі та вірили в існування добрих і злих сил. Намагаючись оберегти себевід зла, люди створили цілу систему оберегів, які мали захищати їх світ від негараздів: нечисті, нещастя, злиднів, захворювань, поганого врожаю тощо. Оберіг призначений для того, щоб створити захисне поле між своїм власником і небезпекою, магічно захистити його, зробити невидимим і невразливим до неї.

Нині прикрашати свої будинки оберегами вже не тільки традиція, а й певна модна тенденція.Бібліотекарі філії №19 влаштували креатив-майстерню «Підкова на щастя» для своїх юних читачів, під час якої показали найпопулярніші українські обереги, розповіли про значення символів, навчили створювати один із найбільш популярних талісманів на удачу – підкову. Наші предки вважали, що якщо прибити підкову над дверима, то вона принесе в дім добробут, багатство, удачу і захистить від сварок та хвороб членів родини.

Підкови, виготовлені власноруч, діти декорували природними компонентами, надаючи оберегу древнього символічного значення. Наприклад, прикрашений талісман горохом чи квасолею, символізує добробут, пшоном – багатство, кукурудзою або горіхом – здоров’я, насінням гарбуза – родючість, гречкою – домашній затишок, безсмертником – довголіття, амак та часник на підкові відганяють від дому біду та захищають від наврочень.

Кожен учасник майстерні створив власний неповторний оберіг. І якою б не вийшла підкова, головне, щоб вона була зроблена з чистими світлими думками, тоді вона стане сильним магічним захисником дому.

Кiлькiсть переглядiв: 297