Екскурсія В СІЗО

2013-06-11

/Files/images/DSCN2928888.jpg

З метою попередження злочинності серед неповнолітніх і превентивного виховання дітей бібліотекарі філії №19 організували екскурсію вихованців пришкільного табору «Бригантина» в Кіровоградський СІЗО. «Краще один раз побачити, ніж десять разів застерегти…» - основний лейтмотив, з яким ввели підлітків в стіни виправного закладу. Карцер, кімната попереднього огляду, камери перебування і, навіть, шкільні класи – все побачене змусило замислитися дітей над подальшою поведінкою. На численні запитання вони отримували відповіді від інспектора відділу соціально-виховної та психологічної роботи лейтенанта Наталі Завади, досвідченого фахівця по роботі з неповнолітніми правопорушниками. Серед питань, які найбільше цікавили підлітків: причини правопорушень, злочини неповнолітніх найбільш поширені, яке покарання за крадіжку мобільного телефону, за вживання та розповсюдження наркотиків. Вразила дітей дуже велика різниця між домашнім побутом і суворим режимом СІЗО: весь час під постійним наглядом, ранній підйом, строго регламентований подальший розпорядок дня, не зовсім приємні обов’язки та багато іншого. Не навіює романтику високий мур з колючим дротом, похмурі камери з маленькими загратованими вікнами, брак свіжого повітря… «Це вам не дитячий садок», - сказала інспектор враженим відвідувачам. Тільки коли високі мури залишилися позаду, діти полегшено зітхнули і перевели подих. А ми, працівники бібліотеки , дуже надіємося, що цей наочний урок – попередження для читачів не пройде дарма.