Літературні гастролі

2015-11-19

19 листопада до бібліотеки-філії №19 Кіровоградської МЦБС завітали відомі українські дитячі письменники із Києва – Іван Андрусяк та Сашко Дерманський. Презентували геть нові книжки та старіші видання, а також спілкувалися із маленькими читачами.

Іван Андрусяк – поет, прозаїк, дитячий письменник, видавець, презентував власні твори, а також книжки свого видавництва «Фонтан казок». У форматі діалогу письменник розповідав про свою книжку «Третій сніг». Діти сміялися, бо автор багато жартував, ставили та відповідали на питання.

Івана Андрусяка змінив Сашко Дерманський – автор численних книг для дітей, і, зокрема, трилогії про Чудове Чудовисько – читав вірші зі своєї нової (першої!) поетичної книги «Бигимоти – не медмеді». Як зазначив сам автор, поезію для дітей він пише вже давно (навіть раніше ніж почав писати прозу), але чомусь видавці її не хотіли видавати.

На зустрічі із письменниками були юні користувачі, які вже знайомі із творчістю авторів, а також ті, які вперше почули їхні твори. Серед них була і дівчинка Аня, яка прочитала усі книжки Сашка Дерманського (як зазначила мама Ані – «Усі, які змогли знайти»), і вважає його своїм улюбленим письменником. Сашку Дерманському було дуже приємно зустріти відданого читача, він залюбки сфотографувався з дівчинкою, а також подарував їй одну зі своїх книг.

Діти ставили дуже багато питань, а на одну із відповідей автора, що у дитинстві він майже не мав друзів, один із присутніх цілком серйозно запропонував Дерманському потоваришувати. Розповів автор і про цікаві та несподівані запитання, які йому коли-небудь ставили.

Презентація-зустріч відбулася у теплій атмосфері. Письменники залишилися задоволені, радо роздавали автографи, спілкувалися після заходу із маленькими читачами та бібліотекарями, а також фотографувалися на згадку.